UMK105CG6R8DV-F
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Mfr.Part #:
UMK105CG6R8DV-F
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 6.8 pF 0.5 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance6.8 pF
Voltage Rating (DC)50 V
Length1 mm
Width508 µm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
Case Code (Imperial)0402
Case Code (Metric)1005
Height500 µm
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Thickness558.8 µm
Lead FreeLead Free
RoHSCompliant
Contact PlatingTin
Schedule B8532240020
Tolerance0.5 pF